search search

خدمات نیروگاه خورشیدی

خدمات نیروگاه خورشیدی

معرفی 

شرکت توسعه ­ی نیروی آرمان شریف در سال 1391 با هدف طراحی، ساخت و بهره­برداری از نیروگاه­های برق تجدیدپذیر و ارائه خدمات مشاوره در این خصوص، و خرید و فروش تجهیزات و لوازم یدکی الکتریکی و مکانیکی و تابلوهای برق ژنراتور تاسیس گردید. این شرکت تاکنون، با بهره­گیری از کارشناسان و متخصصین مفتخر است که با ارائه خدمات مشاوره، طراحی، نصب و راه­اندازی، عیب­یابی ... به مالکان و سرمایه­گذاران، در راه گسترش نیروگاه­های خورشیدی مقیاس کوچک و بزرگ؛ در مسیر توسعه پایدار ایران­زمین گام بردارد.
solar-plant-(1).jpg


 
 
خدمات
 • مشاوره  فنی
ارائه خدمات مهندسی مشاور (مطالعه، طراحی و نظارت) در تخصص تولید، انتقال و توزیع نیروی برق  به­وسیله­ی نیروگاه­های خورشیدی
 
 • طراحی و مهندسی
 
 • نیروگاه­های متصل به شبکه
نظر به اینکه در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی مبنی برتوسعه مشارکت بخش غیر دولتی در فعالیت های اقتصادی کشور وبه منظور صیانت از منابع انرژی فسیلی،محافظت از محیط زیست، و تنوع بخشی به منابع انرژی ،سازمان انرژیهای تجدید پذیر و بهره وری انرژی (ساتبا) خرید تضمینی برق نیروگاه های تجدید پذیر و پاک غیر دولتی را در راس برنامه های خود قرار داده است، این شرکت قادر است با تکیه بر تجربیات خود، طراحی سیستم‌های فتوولتاییک متصل به شبکه، را انجام دهد. قابل ذکر است که تفاوت این نوع نیروگاه ها با نیروگاه­های منفصل از شبکه، به گونه‌ای است که همزمان و به طور موازی با شبکه‌ی برق سراسـری توان تولید می‌نمایند. شب هنگام که انرژی خورشید موجود نیست، الکتریسیته از شبکه برق سراسری خریداری شده و برای تأمین بار سیستم استفاده می‌شود. در این روش علاوه بر تأمین بخشی از انرژی الکتریکی مورد نیاز مصرف کننده، انرژی مازاد بر مصرف به شبکه سراسری برق تزریق می‌شود.
 
 
 • نیروگاه­های منفصل از شبکه
طراحی این نوع سیستم­های خورشیدی برای تامین برق در شرایطی است که عمدتا جهت برق­رسانی به ساختمان­های مسکونی، ویلا­ها، مراکز اداری و تجاری بین­راهی و... با شبکه برق فاصله داشته یا اینکه اخذ انشعاب برق به دلیل محدودیت­ها امکان­پذیر نمی­باشد. تجهیزات به کار رفته در این سیستم ها عبارتند از پنل خورشیدی برای دریافت انرژی خورشیدی ، شارژ کنترلر برای کنترل و شارژ باتریهای سیستم ، اینورتر برای تولید برق AC و باتری جهت ذخیره انرژی تولید شده .
 
 •  سیستم مانیتورینگ
با در نظر داشتن اینکه حین بهره­برداری از نیروگاه­های خورشیدی، عملکرد آن تحت تاثیر عوامل مختلفی چون شرایط نامساعد محیطی، نقایص مکانیکی و مدار­های الکتریکی قرار می­گیرد، می­تواند موجبات اتلاف توان و درامد حاصله را درپی داشته باشد، لذا وجود یک سیستم پایش 24 ساعته ضروری است.solar-monitoring1.jpg
از جمله مزایای به­کارگیری سیستم ارائه شده توسط شرکت توسعه نیروی آرمان شریف می­توان به موارد ذیل اشاره کرد:
1- ارائه سرور محلی که با فراهم نمودن کلیه زیرساخت­های الزامی،  داده های لازم را تعیین کرده و در یک مرکز داده بدون نیاز به اینترنت ذخیره می­نماید.
2- دسترسی داخلی/ بین المللی، اینترنتی و بوسیله شبکه اینترانت: این سیستم می­تواند با دسترسی به شبکه اینترنت  به­گونه­ای ارائه شود که متد و شرایط دسترسی قابل طراحی مطابق با سیاست­های مشتری باشد.
3- انعطاف­پذیری سخت­افزاری: این سیستم می­تواند برای انواع مختلفی از اجزای نیروگاه با پروتکل­هایی چون Eternet , Wlan , Modbus TCP , Modbus RTU , CAN, RS485 , RS233، مهندسی و اجرا گردد.
4- پلتفرم پایش داده­های محلی به روش تیلور: پس از تشکیل یک مرکز داده­های محلی، یک پلتفرم اجراکننده با توجه به طراحی نیروگاه و الزامات مشتری، توسعه خواهد یافت؛ که با استفاده از آن، اپراتور می­تواند به تمامی دیتاهای نیروگاه که در بردارنده جزییات اطلاعات تولید است، چه به صورت پست و یا زیرشبکه پست دسترسی داشته باشد.solar-monitoring2.jpg
5- سیستم پایش تحت وب: این سیستم به طریق مانیتورینگ آنلاین به حالت تیلور ارائه شده که قادر به ایجاد دسترسی به سیستم به­وسیله اینترنت و یا اینترانت است.  لذا، تمامی ظرفیت­های شبکه محلی به­وسیله اینترنت قابل دستیابی است.
6- امکان گزارش­دهی خودکار: این سیستم قادر است گزارش های خودکار را به صورت ایمیل ارسال کرده و یک نسخه از آن را با فرمت پی دی اف، در سرور محلی ذخیره نماید. صفحه آرایی، محتویات و فرمت گزارش مطابق با هر درخواست مشتری تهیه و ارسال می­شود.
solar-monitoring3-(1).jpgsolar-monitoring4-(2).jpg
 
 • تامین تجهیزات
با توجه به سوابق اجرایی و نیز طیف وسیعی از ارتباطات داخلی و خارجی که شرکت مادر طی سال­ها و توسط افراد مجرب تیم خود در پروژه­های مشابه به دست آورده است، شرکت توسعه نیروی آرمان شریف، می­تواند در معرفی تامین­کنندگان برتر، پشتیبانی­های لازم را به انجام رسانده و همچنین جهت تامین منابع حداکثری مشتریانش، مذاکره با تامین­کنندگان را از مراحل ابتدایی تا نهایی رسیدن به انعقاد قرارداد و خرید تجهیزات راهبری نماید.
   
 • نصب، اجرا و بهره­برداری
نصب استاندارد موجب اطمینان از عملکرد صحیح و با راندمان بالای نیروگاهها در زمان بهره برداری است. لذا التزام به رعایت استانداردهای کیفیت توان تعیین شده برای سطوح مختلف شبکه ضرورتی مضاعف می یابد. تمامی روشهای اجرایی  این شرکت، منطبق بر آخرین استانداردها و الزامات بین‌المللی و داخلی بوده و اجرای صحیح و با کیفیت پروژه با استفاده از تجهیزات با بهترین کیفیت و با رعایت کلیه الزامات فنی، حفاظتی و بهره‌برداری  بدون توجه به کاهش هزینه­های اجرایی،  تضمین کننده پروژه‌های اجرا شده خواهد بود.
solar-services1.jpg
 
 • خدمات پس از فروش
  • بازرسی و عیب­یابی، تعمیرات و نگهداری نیروگاه­های خورشیدی
  • ترموگرافی هوایی نیروگاه­های خورشیدی
با در نظر داشتن اینکه انجام تست ترموگرافی در نیروگاه های خورشیدی مقیاس بزرگ به صورت زمینی امری مستلزم صرف زمان و هزینه بالا می­باشد، این شرکت قادر به انجام این آزمون مطابق با استانداردهای لازم و به کمک تجهیزات لازم هوایی بوده و بدین ترتیب گزارش عیوبی چون هات اسپات، قطع شدن استرینگ­ها، عملکرد دیود ها و ....را ارائه می­نماید.
 
 • آزمون منحنی IV
با کمک تجهیزات مربوط به این آزمون، با اعمال جریان و ولتاژ به هر ماژول مجزا و یا استرینگ، یک منحنی ولتاژ-جریان به عنوان خروجی حاصل می­شود که از مقایسه این نمودار و نمودار موجود در دیتاهای ارائه شده توسط شرکت سازنده، تعدادی از عیوب قابل شناسایی است.
 
 • آزمون EL یا الکترولومینسنس
یکی از مهمترین روش­های تشخیص عیب PID در ماژول­های خورشیدی، به­کار گیری آزمون الکترولومینسنس است. مکانیزم عملکرد این آزمون بر اساس تزریق جریان الکتریکی به ماژول و ساطع شدن اشعه مادون قرمز و شناسایی توسط دوربین­های مختص این کار است. این پدیده که "الکترولومینسنس" نام دارد، موجب خواهد شد که قسمت­های آسیب دیده تشعشعاتی با شدت کمتر یا بیشتر از نقاط سالم ماژول ایجاد کنند. شرکت توسعه نیروی آرمان شریف با به­کار گیری تجهیزات پیشرفته  و به روز خدمات مربوطه را ارائه می­دهد.
 
 • شستشوی پنل
گرد و خاک و فضولات پرندگان از متداول ترین آلاینده های پنل های خورشیدی به شمار می آیند. این آلودگی های مانعی برای تابش مستقیم نور آفتاب به پنل ها هستند و بر عملکرد پنل تأثیر می گذارند. پنل های کثیف نسبت به پنل های تمیز انرژی کمتری تولید می کنند. بارش باران گاهی می تواند سبب تمیزی پنل های خورشیدی شود، اما این امکان همیشه وجود ندارد چرا که بسیاری از نیروگاه های خورشیدی در مناطق خشک و بیابانی نصب شده و بارش باران به اندازه ای نیست که سیستم ها تمیز گردند. هم چنین بارش باران برای از بین بردن فضولات پرندگان کافی نبوده و نیروی بیشتری برای حذف آن ها لازم است. ضمن اینکه در بسیاری از نیروگاه ها به منظور استفاده بهینه از فضا، پنل های خورشیدی با براکت هایی در ارتفاع بالا قرار می گیرند که به مراتب تمیز کردن آنها سخت تر و دشوار تر است. بنابراین باید تجهیزات تخصصی برای شستشوی پنل ها به کار گرفته شود که هم زمان با حذف آلودگی های صفحات، هیچ گونه آسیبی به آن ها وارد نکنند.  این خدمات به­کار گیری سیستم­های شستشوی دستی و مکانیزه توسط شرکت نیروی آرمان شریف قابلیت اجرا دارد.